Original news    English    Italian    Albanian   

Ide Per Mobilim Shtepie
Autor Roni - gio 19 apr 2012 22:36

Disa Ide Per Mobilim Shtepie

Per te arreduar nje shtepi eshte e rendesishme menyra sesi filloni kete pune.Ekzistojne menyra te ndryshme per te mobiluar nje shtepi,por keshillohet qe shtepia nuk duhet pare ne pergjithesi ,por duke filluar pershembull me nje dhome teke.Rendesi te vecante i duhet kushtuar hapesires dhe stilit qe duam ti japim ambientit.Sili i mobilimit duhet te jete pasqyra e shpirtit tone.Eshte kjo nje menyre qe na ben te ndihemi mire ne shtepine tone.

Si mund ta mobilojme shtepine?
Menyrat jane te ndryshme,kjo varet dhe nga shpenzimet apo budget qe keni ne dispozicion.
Rendesi ka qe gjithcka te jete sa me praktike dhe funksionale ne shtepi.

Mobiljet moderne apo antike?
Kjo varet nga preferencat tuaja.Ka mobilje moderne dhe me kualitet te gatshe.Ka mobilim me porosi.Mos harrojme se ka dhe mobilje te reja dhe ekonomike si pershembull IKEA.

Po per ata qe skane shume te ardhura?
Ne kete rast keshillojme tregun e mobiljeve te perdorura.Ka persona qe jane te fuksuar pas mobiljeve apo obiekteve antike.Shpesh here keto obiekte shiten shume lire dhe me pak shpenzime mund te restaurohen dhe dalin modele unike te vecanta.


Ja disa foto per mobilim shtepie

Edit
Condividi: facebook twitter linkedin myspace technorati yahoo google reddit wikio okno del.icio.us Digg Segnalo
ArchivioArchivio CercaCerca InviaInvia StampaStampa PDFPDF RSSRSS Letture 82370, stampe 168 ©
Precedente
Punėsimi sezonal nė Itali, shpallen procedurat